Drugu godinu zaredom Novo Vrijeme Apfel prolazi u Elitnu rundu futsal Lige prvaka

U posljednjem susretu skupine 6 Glavne runde Makarani su pred svojim navijačima svladali sjevernomakedonskog prvaka Shkupi 4:2 za potvrdu prve pozicije, jedine koja vodi među 16 najboljih. Makaranima je bio dovoljan i bod, ali su uzeli sva tri.

Od prve minute Novo Vrijeme je krenulo agresivno i zasluženo povelo u sedmoj minuti kada je Osredkar poentirao nakon Bajrušovićeva kornera i asistencije Musinova. Na 2:0 povisio je Babić u 16. minuti, nedugo nakon što je domaćin napravio peti akumulirani prekršaj. Gostujući vratar Berisha na centru je izgubio loptu od Pulinha, a Babiću nije bilo teško pogoditi praznu mrežu. Do poluvremena su gosti smanjili golom Gligorova, no projektili Musinova i Babića u nastavku zapečatili su zaslužen trijumf hrvatskog prvaka i povratak u elitu Lige prvaka. Ždrijeb je u petak 18. listopada, a ta faza natjecanja igra se od 19. do 24. studenog.

Tomislav Horvat, trener Novog Vremena Apfel:
Utakmica je bila teška, pogotovo sa psihičkog aspekta jer smo bili jako umorni. Htjeli smo što prije riješiti utakmicu i zato smo postajali nervozni. U poluvremenu smo se ipak smirili i zasluženo pobijedili. Bilo je tereta na našim ramenima, ali ovi momci sjajno se nose s njim. Sve se ovog tjedna odvilo kako sam htio. Protiv Omonije sam više rotirao da bih odmorio neke igrače, onda smo protiv Lea odigrali maestralno, a sada je protiv Shkupija bilo teško jer smo možda mislili da smo se već plasirali. U Elitnoj rundi bih volio jednu pobjedu, a o Final Fouru ne možemo pričati. Nadam se iskoraku u odnosu na prošlu godinu.

NOVO VRIJEME APFEL – SHKUPI 4:2 (2:1)
Makarska, Gradska sportska dvorana.
Liga prvaka, skupina 6 Glavne runde.
Gledatelja 1000.
Suci: Cedric Pelissier (Francuska) i Aleš Močnik Perič (Slovenija).
Strijelci: 1:0 Osredkar (7.), 2:0 Babić (16.), 2:1 Gligorov (18.), 3:1 Musinov (28.), 4:1 Babić (32.), 4:2 Leveski (40.).
Igrač utakmice: Saša Babić (Novo Vrijeme Apfel).

NOVO VRIJEME APFEL: Bašković, Herceg, Pulinho, Lucas, Pašalić, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Musinov, Fideršek, Horvath, Babić.

SHKUPI: Jakupi, Berisha, Leveski, Fazliu, Sulejman, Gligorov, Petrović, Seferi, Alimi, Dimovski, Ceka.

SEMAFOR – Liga prvaka, skupina 6 Glavne runde (Makarska)
Novo Vrijeme Apfel – Shkupi 4:2 (Osredkar 7′, Babić 16′, 32′, Musinov 28’/ Gligorov 18′, Leveski 40′)
Leo – Omonia 6:5 (Pocaia 9′, Alves Dos Santos Junior 19′, 39′, De Liz Mota 27′, Dos Santos 33′, Mkrčjan 39’/ Mantelli 10′, 10′, 24′, Duio 16′ (ag), Lakoufis 40′)