Hrvatski prvak u futsalu Novo Vrijeme Apfel pobjedom je otvorio nastup na turniru skupine 6 Lige prvaka porazivši u Makarskoj finski Kampuksen Dynamo s „teniskih“ 6:1

Od samog početka Makarani su visokim presingom stvarali mnogo problema suparnicima, ne dopuštajući im lagano iznošenje lopte preko polovice. U jeku tog pritiska Novo Vrijeme Apfel je povelo golom Kazazića u 3. minuti. Gosti su izjednačili gotovo ni iz čega preko Intale u 8., no Babić je u 14. vratio prednost domaćinu. S rezultatom 2:1 otišlo se na odmor, a Saša Babić u 26. je minuti ponovno zatresao mrežu Finaca.

Tu je utakmica, igrana u punoj Gradskoj dvorani pred 1000 gledatelja, praktički bila riješena, iako se konačno prelomila tek kada su Finci zaigrali s vratarom-igračem sedam minuta prije kraja. Tada se Makaranima još više otvorilo – prvo je vratar Bašković pogodio sa svoga gola, a onda su se u strijelce upisali i Brazilci Dudu i Lucas. Makarani mogu biti prezadovoljni, a jedini je razlog za brigu ozljeda Duje Bajrušovića u prvom poluvremenu (sudar s gostujućim vratarom) zbog koje do kraja utakmice više nije igrao.

– Naša je pobjeda zaslužena iako rezultat nije realan. Presjekla nas je ozljeda Bajrušovića koja je malo otupjela naš napad, no skupili smo glave. Lucas je zaigrao iako vuče ozljedu, no s obzirom na situaciju s Bajrušovićem odlučili smo riskirati. Razmišljamo o utakmici s Aktobeom u subotu i ne bi bilo dobro da Lucas taj susret dočeka bez ijedne odigrane minute – rekao je trener Novog Vremena Apfel Teo Strunje.

Ponosni strijelac prvog pogotka Vedran Kazazić je dodao:

– Prvi gol i povijesni u Ligi prvaka, mojoj sreći nije bilo kraja! Dobro smo se pripremili, to je bio ključ. Kontrolirali smo utakmicu od početka do kraja.

U četvrtak Makarani igraju protiv gruzijskog TMC Tbilisija (20.30 sati) koji je u srijedu izgubio od Aktobea 6:2.

– Dynamo mi se čini kao taktički bolja momčad. Tbilisi je agresivan, igra „divlje“ i može biti nezgodan ako upadneš u njegov mlin. Treba ih primiriti i ne bi smjelo biti problema – smatra Strunje.

Novo Vrijeme Apfel – Kampuksen Dynamo 6:1 (Kazazić 3′, Babić 14′, 26′, Bašković 35′, Dudu 35′, Lucas 38’/ Intala 8′)

Makarska Dvorana na GSC.
Gledatelja: 1000.
Suci: Angelo Galante (Italija) i Costas Nicolaou (Cipar).
Strijelci: 1:0 Kazazić (3), 1:1 Intalo (9), 2:1 Babić (14), 3:1 Babić (26), 4:1 Bašković (35), 5:1 Dudu (35), 6:1 Lucas (38).

Novo Vrijeme Apfel: Bašković, Vuković, Lucas, Osredkar, Sokol, Bajrušović, Kazazić, Buljan, Herceg, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Eduardo, Babić.

Kampuksen Dynamo: Laitinen, Radin, Savalainen, Korpala, Muridiyazd, Korsunov, Kytala, Takala, Salpakari, Vidaković, Intala, Valkame.

Najbolji igrač: Saša Babić (Novo Vrijeme Apfel).

Aktobe – TMC Tbilisi 6:2 (Erick 1′, Sirji 3′, Valenko 8′, 33′, Imanalin 11′, Turegazin 35’/ Kekelia 23′, Kurdadze 37′)

Četvrtak, raspored: Kampuksen Dynamo – Aktobe (18), Novo Vrijeme Apfel – TMC Tbilisi (20.30).