Općinski prekršajni sud u Makarskoj donio je presudu protiv 34-godišnjaka koji je 29. travnja 2026. godine u noćnim satima na području Gradca i Živogošća počinio niz teških prometnih prekršaja
Postupajući po optužnom prijedlogu Policijske postaje Makarska, sud je utvrdio da se vozač nije zaustavio na znak policijskih službenika, da se nije pridržavao prometnih znakova i svoje prometne trake, da je nesigurno skretao i mijenjao smjer kretanja, da nije koristio pokazivač smjera, naglo povećavao brzinu pri čemu je došlo do proklizavanja kotača, izazvao prometnu nesreću s materijalnom štetom, napustio mjesto događaja, odbio testiranje na droge te upravljao vozilom prije stjecanja prava na upravljanje.
Sud mu je za devet prekršaja izrekao novčane kazne u ukupnom iznosu od 1.560 eura, a za dva prekršaja (odbijanje testiranja na droge i upravljanje vozilom prije stjecanja prava na upravljanje) izrečena su mu kazne zatvora, tako da mu presudom izrečeno 120 dana zatvora.
U obrazloženju presude sud je posebno naveo kako je riječ o višestruko prekršajno kažnjavanoj osobi te da dosadašnje novčane kazne i ranije izrečene zatvorske kazne nisu ostvarile svrhu sankcioniranja. Sud je njegovo ponašanje ocijenio kao rizično, opasno i drsko, uz naglasak da je tijekom bijega doveo u opasnost svoje putnike, druge sudionike u prometu i policijske službenike koji su postupali u noćnim uvjetima smanjene vidljivosti.





