Sinoć je u Makarskoj odigran “svebiokovski” derbi koji bi, da nije još uvijek za Splitsko-dalmatinsku županije važeće zabrane gledatelja na tribinama, sigurno privukao mnoge zaljubljenike u futsal i u ova dva kluba

Utakmica je obilovala velikom napetošću koja je rezultirala nizom prekršaja i žutih kartona, ali i stvarno vrhunskom igrom s obje strane. Oba poluvremena su bila u znaku odličnih obrana, ali je Vrgorac najviše zahvaljujući čvršćoj obrani i pametnoj i strpljivoj igri u drugom poluvremenu odnio zasluženu pobjedu i tri vrijedna boda iz Makarske. Vrgorac u idućem kolu dočekuje Square dok će Novo Vrijeme u goste Olmissumu, piše Crofutsal.

Delegat: Igor Vojković

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Krešimir Herceg, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Jakša Herceg, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Nikola Pašalić, Gabrijel Lasić, Roko Gašpar, Rodrigo Pereira Dos Santos, Sven Anton Horvath, trener: Teo Strunje

VRGORAC: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Vojko Pervan, Josip Govorko, Duško Martinac, Marko Vučić, Ante Kraljević, Mateo Kozarić, Mate Marević, Marko Gašpar, Alen Vuković, Ante Mušan, Zdravko Turić, Ivan Grbavac, trener: Krešimir Ćubelić

STRIJELCI: 1:0 Osredkar (19′), 1:1 Martinac (20′), 1:2 Gudasić (34′), 1:3 Martinac (36′), 1:4 Kozarić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 9 (6+3); Vrgorac 6 (3+3)

ŽUTI KARTONI:
Pašalić (6′), Sokol (8′) – NOVO VRIJEME
Martinac (5′), Gudasić (8′), Gašpar (23′), Mušan (35′) – VRGORAC

CRVENI KARTONI:

IGRAČ UTAKMICE: Duško Martinac (VRGORAC)

KOMENTAR UTAKMICE:

Odmah od starta obje momčadi igraju brzo i izmjenjuju se situacije s jedne na drugu stranu. Igra se i dosta agresivno te smo već u prvom poluvremenu vidjeli dosta prekršaja i žutih kartona. Već prve minute daju naznake derbija u svakom smislu te riječi. Dobre obrane, raspoloženi golmani i manjak sreće za jedne, a višak za druge u određenim situacijama poput prilike Osredkara s početka utakmice kad lopta završava na prečki doveli su do toga da su mreže dugo mirovale. S obzirom na visok tempo od početka utakmice bilo je jasno kako će doći do pada u tempu i opreznije igre u drugoj polovici prvog poluvremena. Prvi gol je pao tek u 19. minuti utakmice kad Osredkar pogađa iskosa za vodstvo Makarana 1:0. Vodstvo Makarana je trajalo tek nešto više od minute kad rade šesti prekršaj i iz akumulacije Martinac izjednačava rezultat na 1:1.

Drugo poluvrijeme je počelo slično kao i prvo. Ponovno obje momčadi ulaze jako, izmjenjuju se prilike, ali i dijele žuti kartoni. Velika želja za pobjedom u ovom susretu je vidljiva kod obje momčadi, ali golmani su na razini. Osim golmana ističu se i obrane obje momčadi. Mreže miruju do 34. minute kad Gudasić sjajno prebaciva istrčalog Hercega za vodstvo Vrgorca 1:2. Nervoza među igračima raste iz minute u minutu. Novo Vrijeme u tim minutama pritišće svim silama ne bi li izjednačilo, ali obrana Vrgorca je na nivou. U 36. minuti Vrgorac iskorištava visoki presing Novog Vremena i nakon kontre Martinac povisuje vodstvo gostiju na 1:3. Novo Vrijeme nakon trećeg primljenog pogotka prelazi na igru s Bajrušovićem kao golmanom-igračem. Vrgorac nastavlja s pametnom igrom u obrani, a u završnim minutama imaju i nekoliko prilika za pogodak na praznu mrežu, a u posljednjim sekundama Kozarić postavlja konačan rezultat 1:4 i Vrgorčani odnose vrijedna tri boda iz Makarske. (Crofutsal)