Hrvatska ragbijaška reprezentacija u petak, 31. listopada, od 20 sati u Makarskoj igra drugu utakmicu Kupa nacija
Nakon poraza pomlađene hrvatske reprezentacije u Švedskoj 57-12 na otvaranju novog ciklusa Trophy divizije europskog Kupa nacija, pred našima je druga utakmica. Vjerojatno i ključna u borbi za ostanak u drugom razredu europskog ragbija.
U Makarsku stiže Danska, i to u petak, 31. listopada, u noćnom terminu od 20 sati, uz prijenost na SPTV. Utakmica u ‘prime timeu’ prava je rijetkost i većini naših igrača prva takva u životu.
– Igrali pod reflektorima jesmo, ali ovako kasno u Hrvatskoj nisam. Jesam u Španjolskoj, zbog visokih temperatura igrali smo kasnije. Doživljaj je drugačiji, ali važan su faktor i reflektori, koliko ometaju vid prilikom hvatanja visokih lopti – kaže Martin Altamirano, jedini igrač Makarske riviere koji je bio s reprezentacijom u Švedskoj.
Martin se rodio u Argentini, Hrvat je porijeklom, a ljetos je došao igrati u Makarsku. I to nakon što je u četiri navrata igrao za tri kluba u Italiji, zatim za dva u Španjolskoj, te po jedan u Argentini, Irskoj, Škotskoj i Švedskoj.
– Gdje je bilo najljepše? Igrati za hrvatsku reprezentaciju i moj klub iz rodne Cordobe – kaže.
Hrvatska je reprezentacija 2023. u Makarskoj ugostila Švicarsku, što je bio povratak podno Biokova nakon deset godina. Ove se sezone klub vratio u prvu ligu i započeo je novi ragbijaški zamah u gradu.
Noćni spektakl protiv Danske bit će još jedan zamašnjak. A dobar rezultat donio bi našoj reprezentaciji zamah za uspješan kraj godine.
U odnosu na Poraz u Švedskoj, u sastav će se vratiti neki važni igrači, a Danska je u Trophy diviziju ušla iz niže, Conference, gdje je pobijedila Finsku, Latviju, Norvešku, Estoniju i Moldaviju.





