Održan je dvodnevni međunarodni spektakl 31. XCO Samobor, atraktivna i tehnički zahtjevna utrka koja se odvija na području Park šume Tepec na stazi koja već godinama najbolje svjetske vozače tjera do maksimuma tehničkih i kondicijskih sposobnosti

Biciklistički klub Posedarje predstavljalo je 16 natjecatelja koji su ostvarili odlične rezultate. Prvoga dana nastupali su klupski kadeti, juniori i veterani, a najbolji rezultat ostvarili su Jelena Lipić (Kadetkinja) i Jadran Peran (Veteran C) osvojivši srebrne medalje. Roko Doljanin (Junior) unatoč teškom padu završava utrku na 18. mjestu (1. u HR kupu) u iznimno jakoj međunarodnoj konkurenciji, dok Šime Baraba (Veteran B) nažalost ne uspijeva završiti utrku.

Nedjelja je bila rezervirana za kategorije do 15 godina starosti u kojima su članovi biciklističkog kluba Posedarje već tradicionalno najbrojniji. Najbolji rezultat ostvarila je Ana Brala koja je utrku završila kao pobjednica kategorije U11. U vrlo brzoj i dinamičnoj utrci U9 kategorija najbolje se snašao Ivan Dežmalj koji osvaja srebrnu medalju. Lovre Juričević (U13) vodio je tešku borbu protiv domaćeg dvojca iz BBK Šišmiš, te utrku završava na odličnom drugom mjestu iza pobjednika Noe Šturlana, a ispred Jana Horvata na trećem mjestu. Uspješne su bile i djevojke kategorije do trinaest godina u kojoj Nicole Nižić osvaja srebrnu medalju ispred klupske kolegice Antonije Zekić koja utrku završava na trećem mjestu. Stipan Klanac (U15), unatoč sporijem startu, utrku je završio na odličnom 8. mjestu. Pametno je “odmarao“ iza protivnika i strpljivo čekao priliku za skok i spajanje sa idućim vozačem, pri čemu je svaki krug napredovao za jedno mjesto. Sve pohvale sa smirenu i taktički savršeno odrađenu vožnju.