Hrvatski prvak Novo Vrijeme Apfel doživio je i drugi poraz na turniru skupine C Elitne runde Lige prvaka u Lisabonu. Nakon što su od Benfice prvog dana turnira izgubili 5:0, Makarani su poraženi i od domaćina Sportinga 6:0

Iako su Makarani krenuli obećavajuće – Kazazićev šut u prvoj minuti domaći je vratar Mendes Rocha odbio u korner – već unutar prvih pet minuta Sporting je vodio 2:0. Nakon samo minute i 23 sekunde igre Portugalci su poveli golom Caryja iz auta, nakon asistencije Merlima. Ponovno iz auta, ali sa suprotne strane, Sporting je zabio i u petoj minuti. Dieguinho je prvo uz dodir prstiju Baškovića pogodio gredu, no Lucas ga nije uspio zatvoriti i Dieguinho je iz drugog pokušaja ipak zatresao mrežu Makarana.

Nakon toga je Sporting naizgled primirio susret, uz pokušaje Musinova i Vukovića iz daljine, da bi potom domaćin povisio na 3:0. Nunes Rocha bio je precizan iz okreta sa sedam metara. Do poluvremena je još Dos Santos pronašao put do mreže gostiju, a prava je šteta što Andrijaševićeva lopta u 17. minuti nije odsjela u mreži, nego na vratnici. U nastavku akcije Deo je izbio loptu s gol-crte.

U drugom poluvremenu iz lijepe akcije Sporting je preko Ericka došao do 5:0, a onda je Dieguinho „škaricama“ postavio konačnih 6:0. Novo Vrijeme imalo je još par šansi za počasni pogodak – pokušavali su bezuspješno Osredkar, Babić i Kazazić – no najbolja šansa ostala je ona Andrijaševićeva.

Momčad Tea Strunje tako će u nedjelju protiv ruskog Sibirjaka (17 sati po hrvatskom vremenu) igrati za čast, za treće mjesto u skupini te prve golove, možda i bodove u Elitnoj rundi, dok će Sporting i Benfica (20 sati) međusobno odlučivati o tome tko prolazi na Final Four.

SPORTING CP – NOVO VRIJEME APFEL 6:0 (4:0)
Lisabon, Pavilhao Joao Rocha. Skupina C Elitne runde Lige prvaka, 2. kolo.
Gledatelja 2261.
Suci: Cedric Pelissier (Francuska) i Ondrey Černy (Češka).
Strijelci: 1:0 Cary (2.), 2:0 Dieguinho (5.), 3:0 Nunes Rocha (12.), 4:0 Dos Santos (15.), 5:0 Erick (28.), 6:0 Dieguinho (31.).
Igrač utakmice: Dieguinho (Sporting CP).

SPORTING CP: Mendes Rocha, Sousa, Leo, Cary, Cardinal, Erick, Matos, Deo, Nunes Rocha, Dieguinho, Merlim, Cavinato, Varela, Dos Santos.

NOVO VRIJEME APFEL: Bašković, Perković, Vuković, Lucas, Osredkar, Sokol, Kazazić, Buljan, Musinov, Andrijašević, Nižetić, Babić. (Snimio: Mitjan Meštrović)