U prvom susretu 12. kola 1.HMNL Vrgorac je u svebiokovskom derbiju slavio protiv Novog Vremena Apfel rezultatom 4:0!

Susret koji smo gledali zaista po ničemu nije odavao da su Vrgorčani predposljednja, a Makarani drugoplasirana momčad lige. Vrgorac je zasluženo proslavio vrijednu pobjedu koja budi nadu u uspon na prvenstvenoj ljestvici. Novo Vrijeme je pak nakon prošlotjednog remija s Osijekom još jednom razočaralo…

Delegat: Dino Doljanin

VRGORAC: Marko Vuković, Ante Kraljević, Nikola Gudasić, Mateo Kozarić, Duje Dragičević, Josip Govorko, Marko Gašpar, Alen Vuković, Mate Marinović, Duško Martinac, Zdravko Turić, Mateo Roskam, Ivan Grbavac, Marko Vučić, trener: Krešimir Čubelić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Josip Brkić, Toni Jelavić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Gabrijel Lasić, Sven Anton Horvath, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Roskam (17′), 2:0 Martinac (20′), 3:0 Roskam (29′), 4:0 Martinac (30′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 10 (5+5); Novo Vrijeme Apfel 11 (6+5)

ŽUTI KARTONI: Kozarić (7′), Roskam (13′) – VRGORAC
Pulinho (4′), Herceg (25′) – NOVO VRIJEME APFEL

CRVENI KARTON: Bašković (20′) – NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE: Mateo Roskam (VRGORAC)

KOMENTAR UTAKMICE:
Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 5. minuti kada nakon ubačaja sa strane Kozarić s 10ak metara puca iz voleja, a odbivenu loptu od strane vratara Baškovića ne uspijevaju zajedničkim snagama u gol pospremiti Roskam i Kraljević. Dvije minute kasnije uzvratili su gosti. Brkić je iznudio prekršaj Kozarića na 9 metara, Kazazićev pokušaj iz slobodnog udarca odbija Vuković, a iz novog pokušaja Kazazić puca preko gola. Nedugo zatim Gudasić je u kaznenom prostoru gostiju primio dugu loptu Vukovića, no ne uspijeva savladati Baškovića. Veliku priliku propustili su gosti u 11. minuti. Brkić se lijepo oslobodio Kozarića na poziciji pivota, no u izglednoj prilici puca pored gola. Uzvratili su Vrgorčani u 13. minuti, no oštar prizemni ubačaj s lijeve strane na drugu vratnicu prebrz je za Gudasića. Dvije minute kasnije udarac Gudasića s 11-12 metara Bašković tek kratko odbija, na odbijenoj lopti najbrži je Marinović, no i njegov pokušaj brani gostujući vratar. U 17. minuti Vrgorac dolazi do prednosti. Poprilično naivno je obrana gostiju izigrana nakon ubačaja sa strane duboko u protivničkoj polovici, Roskam je izašao sam pred Baškovića i lijepo ga prebacio za 1:0! Uoči odlaska na odmor “nebeskoplavi” dolaze do povećanja prednosti. Martinac je izašao sam pred Baškovića koji njegov udarac brani rukom izvan kaznenog prostora. Bašković je isključen, a kako je to bio šesti prekršaj gostiju “nebeskoplavima” se pružila sjajna prilika s ruba kaznenog udarca doći do novog zgoditka. Odgovornost je preuzeo Martinac i rutinski savladao Hercega za velikih 2:0 Vrgorca nakon prvih 20 minuta.
U nastavak gosti ulaze žustrije, no inicijativu ne uspijevaju materijalizirati, jer Vrgorčani se jako dobro brane. Sredinom nastavka susret je definitivno odlučen. Najprije je Roskam velemajstorski iskosa s desne strane prebacio istrčalog Hercega za 3:0, da bi nakon toga gosti prešli na igru s Jelavićem u ulozi golmana-igrača, te već u prvom napadu Osredkar gubi loptu, a Martinac sa svoje polovice prizemnim udarcem zabija za velikih 4:0! Gosti su nastavili napadati s golmanom-igračem, no Vrgorčani se vrlo dobro brane, a rijetke propuste obrane neutralizirao je vratar Vuković. U 36. minuti i sreća je na strani domaćina kada udarac Brkića iskosa s desne strane zaustavlja vratnica. Dvije minute kasnije još jednom se trese vratnica gola domaćih nakon udarca Jelavića s 9-10 metara. Gosti su bili dominantni u završnih 5 minuta susreta, no gol Vukovića za njih kao da je bio začaran. Vrgorac je tako proslavio veliku pobjedu osvojivši vrijedna 3 boda u borbi za opstanak, dok su Makarani nakon prošlotjednog remija s Osijekom još jednom razočarali svoje navijače porazom u svebiokovskom derbiju.(crofutsal.com)