Hoće li Makarska jednom dočekati turističku sezonu bez prometnog kolapsa u gotovo svim dijelovima grada?
Ako gradske vlasti budu inertne po tom pitanju kao dosadašnjih godina, onda se ništa bitno neće promijeniti. Makarska je danas od ranih jutarnjih sati u potpunom prometnom kolapsu. Ulaz u Makarsku od Veprica prema kolodvoru je zakrčen vozilima. Jednako kaotični prizori su i od pravca Dugiša prema gradu, riva, Jadranska magistrala…. Stotine vozila stoje gotovo na mjestu, vozači su nervozni, a jedini koji koliko-toliko prolaze dobro su oni na dva kotača i pješaci. Od Volicije do Marinete se automobilom vozi od 30 do 60 minuta, a sezona je tek počela.


Makarska pod hitno treba kvalitetnu prometnu strategiju koja će omogućiti veću protočnost vozila, ali to nije sve. treba voditi računa i o strategiji prostornog planiranja jer su uzrok prometnih gužvi i određeni sadržaji poput trgovačkih centara, no o tome nešto više tijekom dana.



