Prošlog vikenda 10. i 11.02. u Zagrebu održana su atletska pvenstva Hrvatske u dvorani za kadete i mlađe kadete

Atletski klub Sveti Marko imao je predstavnike u obe kategorije.

U subotu je na kadetskom prvenstvu Hrvatske naš najbolji kadetski atletičar Vijekoslav Pavlinovic u konkurenciji 10 atletičara koji su ostvarili normu za nastup osvojio srebrnu medalja u disciplini bacanja kugle sa svojim novim osobnim rekordom 13,44m te je postao kadetski viceprvak Hrvatske!!!! Nadamo se da ce vec uskoro pokazati za sto je spreman jer ga u ožujku očekuje i bacačko prvenstvo Hrvatske na otvorenome koje će se održati u Splitu te vjerujemo da je našem Vijeki ovo tek početak velikih rezultata.

U nedjelju se također održalo i prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete/kinje u kojem je nastupilo troje mladih makarskih atletičara. Najbolji plasman i brončanu medalju osvojila je Lora Grubišić u utrci na 55m prepone. Naša atletičarka Lora Grubišić je osvojila 3. mjesto sa rezultatom 9.85 što je odličan rezultat ako uzmemo u obzir da joj je ovo prvi nastup u ovoj disciplini, također Stipe Grubišić prošlogodišnji prvak Hrvatske u višeboju je u disciplini skok u dalj zauzeo odlicno 5. mjesto sa rezultatom 4.67m. Dok je na 800m nastupila Leona Matešan koja je zauzela 32 mjesto.

Ovo je veliki uspjeh za Makarsku atletiku i za ove mlade atletičare.