Prošlog vikenda, u Zagrebu je održan zadnji turnir u ovoj godini “Croatia Open”. Od ukupno 600 natjecatelja iz 77 klubova iz 8 država, Mawashi je opet odnio titulu najboljeg kluba na turniru, osvojivši 11 zlatnih, 2 srebrne i 2 brončane medalje.

Naš najmlađi predstavnik Vinko Šumelj nastupio je u uzrastu djece (do 9 godina) do 25 i 28 kg. U kategoriji do 25 kg, Vinko je uz dvije izvrsne pobjede osvojio 1. mjesto. Do 28 kg, Vinko je, također imao dvije pobjede, al je zaustavljen u polufinalu, te je tako osvojio brončanu medalju. mawa2U uzrastu djece još su nastupili: Bartul Gavić i Kate Štefanac, ali ovaj put nisu uspjeli doći do medalje. U uzrastu mlađih kadeta (do 12 godina) nastupile su: Sara Jelić i Lorena Gazilj. Sara je nastupila u kategorijama do 37 i 42 kg. S ukupno 8 pobjeda, Sara je osvojila dvije zlatne medalje, te je odnjela titulu najbolje mlađe kadetkinje na turniru. Lorena Gazilj je nastupila u kategorijama do 47 i preko 47 kg. Lorena je, kao i Sara, pobjedila sve svoje protivnice i s ukupno 5 pobjeda osvojila dvije zlatne medalje. U mlađim kadetima još je nastupio Filip Grbavac, ali ovaj put nije uspio doći do medalje. U starijim kadetima (do 15 godina) nastupila je Paula Braovac, u kategorijama do 55 i 60 kg. Do 55 kg, pobjedivši tri borbe Paula osvaja prvo mjesto i zlatnu medalju. U većoj težinskoj skupini Paula stiže do finala, al nažalost gubi i svojoj zlatnoj medalji pridodaje još jednu srebrnu. U juniorima su nastupili: Kristina Ravlić, Ivan Buljubašić i Jure Drlje. Kristina je nastupila u kategorijama do 55 i 65 kg. Kristina je ovaj put pokazala da je jedna od najboljih osvojivši dvije zlatne medalje, te je ponjela titulu najbolje juniorke na turniru. Ivan Buljubašić je nastupio u kategorijama do 63 i 69 kg. Do 63 kg, Ivan stiže do finala, al nažalost gubi i osvaja srebrnu medalju. U većoj kategoriji, Ivan je zaustavljen u polufinalu i svojoj srebrnoj medalji pridodao brončanu. Naš aktualni Svjetski i Europski prvak Jure Drlje bez ikakvih problema osvaja zlato u kategoriji do 89kg. Jure je još nastupio u seniorima do 89 kg u pointfightingu i light contactu. U obe kategorije, s lakoćom pobjeđuje, te pridodaje još dvije zlatne medalje. – S ovim turnirom zaključujemo 2015. godinu, pa da ukratko remiziramo: dva Europska prvaka: Jure Drlje i Anđela Stanić (light contact), jedno Europsko srebro: Jure Drlje (pointifighting), dvije bronce: Lorena Gazilj i Anđela Stanić (pointfighting), osvajač Svjetskog kupa: Jure Drlje, 7 prvaka Hrvatske: Lorena Gazilj, Sara Jelić, Ivan Buljubašić, Jure Drlje, Kristina Ravlić, Anđela Stanić i Ela Filipović, te mnoga druga odličja s međunarodnih turnira, kazao nam je trener Pero Gazilj.